Studenti Shpejtim Ahmetaj bënë krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

   Studenti Shpejtim Ahmetaj i cili ndjek studimet në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe të Sportit, zhvilloi meçin më datë 16.12.2017  në sallën e sporteve “Karagaq” në qytetin e Pejës. Kundërshtari i tij Tastan, ishte kampion aktual i botës në këtë kategori dhe Ahmetaj ia rrëmbeu titullin kampion.

  Ky titull kampion bote të Federatës “Wako Pro”  në kik-boks, fitohet për herë të parë nga një shqiptar nga Kosova.

  Menaxhmenti i Fakultetit uron Shpejtimin për çmimin e fituar.


  82351.jpg

  82350.jpg

  82348.jpg
  26030763_1771612589572289_1958232293_n.jpg
   

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
2627 2829 30311
2345 67 8
9101112131415
1617 18 19 2021 22
23 24 25 26272829
30123456