Njoftim për studentët e rinj, rreth qasjes në sems dhe në e-mail adresën studentore

  Njoftohen studentët e rinj në nivelin Bachelor dhe Master të cilët jane regjistruar në vitin akademik 2020/21, se keta janë hapat per qasje në SEMS dhe në email adresën studentore:


  1.Kerkoje numrin tuaj të ID-se duke klikuar ne linkun këtu: Gjeje numrin e ID-së.


  2.Hapja e  SEMS-it behet duke shenuar numrin e ID-se te perdoruesi dhe numrin personal te fjalekalimi, duke klikuar këtu.
   

  3.Pasi te hapet SEMS-i, kërkoje email adresën studentore duke klikuar ne linkun këtu: Gjeje emailin adresën studentore


  Nese keni ndonje problem teknik shkruani email zyrtarit te IT-se, [email protected]
  Nga Dekanati.Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
2627 28 29 30311
2 345 678
91011 12 131415
16171819 202122
23 2425 26272829
30123456